EMDR hayatımı aydınlattı dersem abartmış olmam.
Hiç düşünemeyeceğim olaylarla karşılaştığım o ilk anda -en doğru tabiriyle- nefes alamıyor ve durmadan ağlıyorken ; seanslarımız sayesinde nefes almaya başlayıp yaşananları sindirme sürecine girdim.
Sizin de en başında beni uyardığınız gibi “Hafızadan anıları silmiyoruz, diğer anılara bulaşmasını engelleyip masanın üzerinde açık duran kitabı kütüphaneye kaldırıyoruz”.
Terapilerimizin bende ki sonucu şu oldu : Artık o anılarımı hatırlamak istediğimde aklıma gelmesi için zorluyorum kendimi, olanları bulanık hatırlıyorum ve en güzeli de hatıranın dışına çıkıp o anları dışarıdan izleyebiliyorum. Daha güzel günler göreceğime dair umutlarımın artması da bonusum oluyor. Umarımn herkes benimle aynı tecrübeyi paylaşabilir..
V.K
Elli iki yaşındayım ve bunca yıla sığmış o kadar yükün hafiflemesi gerçekten şaşırtıcı. Göğsüme oturan ağırlık , isteksizlik, mutsuzluk en belirgin şikayetlerimdi. Yıllardır ilaç tedavisini, depresyon nedeniyle defalarca kere kullandım. Biraz iyileşsem de hep aynı sorunlar tekrarladı. Artık çıkışı yok kabul etmeliyiz derken, birkaç haftada hatta belki daha kısa sürede; üstümdeki ağırlığın kalktığını, hayata döndüğümü ve bunun da düşük dozlarda ilaç kullanırken EMDR uygulamaları sırasında olduğunu görmek çok sevindirici.
E.Ç